niedziela, 5 lutego 2012

RZĄD PLANUJE ZMIANY W SZKOLNICTWIE


„Ignorancja to siła” i „Praca czyni wolnym” - te hasła już niedługo staną się mottem Polskiego szkolnictwa. Według nowej ustawy obowiązek szkolny zostanie zastąpiony przez przymus pracy a szkoły zostać sprywatyzowane i przekształcone w przedsiębiorstwa produkcyjne.


Rewolucyjne zmiany w systemie edukacji przygotowuje Ministerstwo Edukacji. Już od września znacznie ograniczony zostanie zakres obowiązku szkolnego. - Od kolejnego roku szkolnego zaczniemy wprowadzać zmiany, które w ciągu trzech lat doprowadzą do tego, że nawet 96% uczniów nie będzie już zmuszana kontynuować nauki powyżej trzeciej klasy szkoły podstawowej. 

piątek, 3 lutego 2012

W USA ODKRYTO BROŃ MASOWEGO RAŻENIA!

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej podejrzewa, że USA posiadają

broń jądrową. Społeczność międzynarodowa jest zaszokowana a ONZ grozi sankcjami.

W swoim ostatnim raporcie Międzynarodowa Agencja Energi Atomowej (IAEA) kieruje zarzuty wobec rządu Stanów Zjednoczonych. Inspektorzy Agencji sugerują w nim, jakoby Amerykanie dysponowali instalacjami atomowymi o charakterze wojskowym. To już kolejny przypadek, gdy amerykańska administracja musi zmierzyć się z podejrzeniami o posiadanie broni masowego rażenia. Powracają one regularnie od czasu, gdy pojawiły się po raz pierwszy po tym, jak w 1945 w niewyjaśnionych okolicznościach eksplodowały dwa japońskie miasta – Hiroszima i Nagasaki. Szacuje się, że łącznie eksplozje spowodowały śmierć 150 tys. - 246 tys. osób. - Skażenie terenu materiałem radioaktywnym i liczne przypadki choroby popromiennej dały wielu paranoicznym umysłom podstawy do przypuszczeń, że Hiroszima i Nagasaki były miejscem użycia bomb jądrowych. Fakt, że USA akurat toczyły wojnę z Japonią, sprawił, że podejrzenia padły właśnie na nie. - mówi Daniel Pipes – amerykański historyk i uznany specjalista w dziedzinie teorii spiskowych.

czwartek, 2 lutego 2012

CZY WRESZCIE WRÓCI NIEWOLNICTWO?


Platforma Obywatelska proponuje zmiany w Kodeksie Pracy. Już niedługo agencje pracy tymczasowej mogą zostać zastąpione przez łowców niewolników.


Nowy, przełomowy pomysł na walkę z rosnącym bezrobociem przedstawił w środę podczas konferencji prasowej minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Polega on na powrocie do tradycyjnych i sprawdzonych metod obniżania kosztów pracy. To one, jak wiadomo, są kulą u nogi dla polskich przedsiębiorców. - Wielu biznesmenów chciałoby zatrudniać więcej osób, jednak problemem jest to, że do tej pory konieczne było wypłacanie im wynagrodzeń. Od przyszłego roku może się to zmienić. Obecnie w parlamentarnej Komisji Pracy trwają dyskusje nad projektem ustawy, który wprowadzałby do polskiego systemu prawnego instytucję niewolnictwa. - mówił minister.
Inicjatywa wyszła bezpośrednio od premiera. Dowiedzieliśmy się, że na jej pomysł wpadł po obejrzeniu ekranizacji klasycznej amerykańskiej powieści Chata wuja Toma.