Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Solidarna Polska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Solidarna Polska. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 13 czerwca 2013

LEWICA BRONI JACKA KURSKIEGO

W związku z odebraniem przez Parlament Europejski immunitetu europosłowi Jackowi Kurskiemu (na zdj.) z nieoczekiwaną obroną jednego z czołowych działaczy Solidarnej Polski wystąpili politycy lewicy.
Przypomnijmy, Jacek Kurski na początku tego roku został zatrzymany przez elbląską policję za naruszenie zakazu skrętu w lewo. I właśnie kierunek, w którym podążał europoseł, wzbudził duże kontrowersje. Według redaktora naczelnego ''Krytyki Politycznej'', Sławomira Sierakowskiego świadczy to wyraźnej dyskryminacji lewicy. - Gdyby skręcał w prawo, z pewnością polskie władze nie wystąpiłyby o odebranie immunitetu. To kolejny przykład na to, jak lewica jest traktowana pod rządami prawicowej Platformy Obywatelskiej
Natomiast Janusz Palikot stwierdził, iż decyzja ta ma na celu tylko i wyłącznie zohydzenie politykom wykonywania skrętów w lewo. - Ja, kiedy skręciłem w lewo, zostałem szefem ugrupowania parlamentarnego. Platforma chce zapobiec kolejnej takiej sytuacji. 
Wyrazy współczucia Kurskiemu złożył również Leszek Miller, który po kontrowersyjnej decyzji Europarlamentu zaprosił go na Kongres Lewicy. - To dobrze, że poseł Kurski wreszcie podążą w dobrym kierunku. Pragniemy, żeby dołączył do takich działaczy lewicowych jak Lech Wałęsa czy Margaret Thatcher. 
Natomiast sam Jacek Kurski stwierdził: - Nigdy nie skręcałem w lewo, zwłaszcza w Elblągu. Gdybym wtedy skręcił w lewo, z pewnością dojechałbym już do SLD.

sobota, 26 stycznia 2013

KONOPIE BĘDĄ PROMOWAĆ INDIE

Tak po kontakcie z konopiami wyglądają
w reklamie wielkie gwiazdy Bollywoodu

- Indie będą promować się poprzez konopie - takie zaskakujące oświadczenie złożył wczoraj rzecznik rządu tego kraju - Buchat Gandżar. Głównym impulsem do tego było niedawne odkrycie naukowców, że marihuany nie robi się z konopi (CZYTAJ TUTAJ). 
- Dzięki temu możemy z czystym sumieniem, bez obaw o propagowanie narkomanii, wykorzystywać do reklamy naszego kraju tę niezwykle pożyteczną roślinę, której nazwa nierozerwanie niemal zrosła się z Indiami. Planujemy rozpoczęcie na całym świecie wielkiej kampanii promocyjnej pod hasłem "Jak konopie, to tylko indyjskie". Jej zadaniem będzie ukazanie naszego państwa jako nowoczesnego, otwartego na światowe trendy kraju. W ten sposób chcemy przeciwstawić się fałszywemu, choć wciąż powszechnemu wizerunkowi Indii - zanurzonego w tradycji siedliska biedy i włóczących się po drogach świętych krów.